Haber

Bodrum Belediyesi’nden deniz dibi temizliği

9. YILDA “DENİZ TEMİZLİĞİ KAMPANYASI”

Bodrum Belediyesi’nin “Denize Mavi Yakışır” sloganıyla başlattığı Deniz Dibi Temizlik Kampanyası, Türkbükü’nde 9. yılına girdi.

Bodrum Belediyesi Güçlendirme Hizmetleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Deniz Tabanı Temizliği Kampanyası bu yıl Türkbükü Koyu’nda başladı. Sabah saatlerinde Belediye Halk Plajı önünde toplanan Belediye Dalış Grubu, balıkçı tekneleri ile yüzme alanı dışında dalışa başlayarak deniz tabanındaki atıkları topladı.

Yaklaşık bir saat süren deniz tabanı temizliği çalışmasında cam ve metal şişeler, plastik, metal atıklar, balık ağları ve araç lastiklerinden oluşan yaklaşık 200 kilogram atık kıyıya getirildi. Farkındalık yaratmak için bir süre kıyıda sergilenen atık malzemeler, ekipler tarafından ayıklanarak Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Toplama Merkezi’ne götürüldü.

Etkinliğe katılan Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Emel Çakaoğlu, “Dalgıçlarımızla gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte maalesef deniz dibindeki görüntüleri bir kez daha gördük ve çok üzüldük. Bodrum Belediyesi olarak bu etkinlikleri hem bilinçlendirme hem de çevre temizliği açısından çok önemsiyoruz. Bu çalışmayı sürdüreceğiz” dedi. söz konusu.

“Denize Mavi Yakışır” etkinliği önümüzdeki günlerde Gündoğan, Yalıkavak, Gümüşlük, Turgutreis, Akyarlar, Bitez, Güvercinlik ve Kumbahçe’de devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

demrehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu