Teknoloji

iPhone’unuz Sesinizle Arkadaşlarınızla Konuşabilir

Apple bugün birçok yeni erişilebilirlik özelliğini tanıttı. Bunlar, görme, duyma ve daha fazlası için tasarlanmış özellikleri içeriyordu. En dikkate değer olanlardan biri, Kişisel Ses” adlı bir özellikti.

Bu özellik iPhone’lar veya iPad’ler Sesinizle konuşmanıza izin verecektir. Bu formda konuşma yetisini kaybetmiş ya da kaybedebilecek kişilere yardımcı olunur. Kendi sesinize benzeyen bu sesle arkadaşlarınız veya ailenizle konuşabileceksiniz.

iPhone veya iPad’iniz insanlarla sizin sesinizden konuşabilecek

Apple’a göre kullanıcılar, iPhone’larda veya iPad’lerde belirlenen bir dizi metni sesli okuyabiliyor. 15 dakika ses okuyarak “Kişisel Sesini” oluşturabilecektir. Ek olarak, istediklerini yazarak oluşturulan sesleri okuyabilir. Şirket, özelliğin bilgileri kapalı ve inandırıcı tuttuğunu söylerken makine toplama kullandığını da ekliyor.

Uygulamaların kolaylaştırılmış sürümleri gelecek

Teknoloji devi, “Assistive Access” yani “Assisted Access” adlı bir özelliği de gösterdi. Bilişsel zorluk yaşayan bireyler için oluşturulmuş bu özellik, basitleştirilmiş versiyonlar kullanmasına izin verir. Telefon ve FaceTime’ın birleştirilmiş sürümü, Bildirimler, Kamera, Fotoğraflar, Müzik gibi uygulamaların kolaylaştırılmış sürümleri, büyük metin gibi şeyler örneklerin ortasındadır.

Görme engelliler veya kısmi görme kaybı olanlar için de kullanışlı bir özellik var.

Son olarak şirket, görme bozukluğu veya kısmi görme kaybı olan kişiler için yeni özelliklerini gösterdi. Büyüteç’e gelen “İşaretle ve Konuş” adlı yeni mod, fiziksel nesnelerle metinler ve sesler aracılığıyla etkileşime girmesine yardımcı olacak. Örneğin, kamera mikrodalganın düğmelerine doğrultulduğunda, iPhone veya iPad ne olduğunu görecektir. kullanıcıya yüksek sesle okuyabilmek.

Apple, özelliklerin bu yıl içinde kullanıcılara sunulacağının sözünü verdi. Bu, iOS 17’nin bir parçası olma ihtimalini güçlendiriyor.

haberfeke.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu