Ekonomi

Sırbistan, KEİ Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısına ev sahipliği yaptı

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da çevrimiçi olarak düzenlenen 46. Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (KEİ) Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı’na Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Daciç ev sahipliği yaptı.

KEİ Dönem Başkanlığını Türkiye’ye devreden Daciç, Sırbistan’ın altı aylık dönem başkanlığı döneminde alınan kararların bugünkü toplantıda değerlendirildiğini söyledi.

Daciç, Sırbistan’ın vatandaşların yaşam standartları ve ülkenin kalkınması için KEİ çerçevesinde işbirliğine devam edeceğini belirterek, “Faaliyetlerimizi KEİ’nin örgütlenme anlamında etkinliğini artırmaya yönelttik.” söz konusu.

KEİ’nin uluslararası alanda da katkı sağlayan bir kuruluş olduğunu kaydeden Daciç, KEİ Dönem Başkanlığı’nı devralan Türkiye’ye başarılar diledi.

Bu arada Dışişleri Bakanlığı’nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan’a yaptığı resmi ziyarete eşlik eden Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın Azerbaycanlı mevkidaşı Ceyhun Bayramov ile KEİ Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı’na katıldığı belirtildi. , video konferans yoluyla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu