Haber

Ulaştırma Bakanı Uraloğlu: Bayram boyunca tüm ekiplerimizle teyakkuzda olacağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı’nda ulaşımda oluşabilecek sıkışıklığa karşı önlem aldıklarını belirterek, “Vatandaşlarımız geçmiş olsun, demiryolunda tüm ekiplerimizle alarmda olacağız” dedi. , Kurban Bayramı boyunca hava, kara ve deniz yolları.” söz konusu.

Bakan Uraloğlu yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşların bayramın tadını doyasıya çıkarmasını ve sevdiklerine kolayca ulaşmasını istediklerini belirterek, KGM sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün yeniden inşaa edileceğini hatırlattı. ücretsiz olmak.

??????Uraloğlu, İstanbul’un iki yakasını bir araya getiren ve şehir içi ulaşımın ana omurgası olan Marmaray başta olmak üzere, Kağıthane-İstanbul Havalimanı Hattı ve Halkalı-Bahçeşehir Sınırı, Ankara’da Başkentray ve İzmir’de İZBAN’ın devreye girdiğini belirtti. Kurban Bayramı boyunca ücretsiz hizmet vereceğini belirtti.

Demiryolu ulaşımının hız ve maliyet açısından çok avantajlı olduğuna işaret eden Uraloğlu, “İstanbul’a gitmek isteyen vatandaşlarımıza hızlı trenlerle ana hat ve bölgesel trenlerde 24 binin üzerinde koltuk kapasitesi artışı sağladık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurusu ile 9 güne uzatılan Kurban Bayramı tatilinde memleketlerine ya da tatilini Ankara-İstanbul ve İzmir’de geçirecek vatandaşlarımız için şehir içi ulaşımı ücretsiz hale getirdik. Kurban Bayramı süresince ücrete tabidir.” değerlendirmelerde bulundu.

Ulaşımın yoğun olacağı bayramlarda da bakanlığın tedbirli olacağını vurgulayan Uraloğlu, “Vatandaşlarımız rahat etsin, bayram boyunca demiryolu, hava, kara ve deniz yollarında tüm ekiplerimizle teyakkuzda olacağız. Bu vesileyle milletimizin ve İslam aleminin yaklaşan Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz kullanım 24 Haziran gece yarısı başlayacak

KGM sorumluluğundaki karayolları ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden bayram tatili nedeniyle geçişler 24 Haziran Cumartesi (Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece) saat 00:00’dan başlayıp saat 07:00’ye kadar devam edecek. 3 Temmuz Pazartesi günü. Yap-işlet-devret projeleri ücretsiz geçiş uygulamasından çıkarıldı.

Bayramda 3 milyona yakın vatandaşın sadece şehir içi ulaşım sistemlerinden faydalanması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu